Rekrutacja 2021/2022- zasady rekrutacji, liczba miejsc i harmongram

Data: 18.01.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W zakładce ‘Rekrutacja’ dostępne są najważniejsze informacje związane z rekrutacją do Szkoły Doktorskiej na rok akademicki 2021/2022: zasady rekrutacji, liczba miejsc i harmonogram.

Zasady rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 zostały przyjęte uchwałą Senatu Politechniki Wrocławskiej w dniu 17 grudnia 2020 r. Kandydaci będą oceniani przez komisje rekrutacyjne w skali w zakresie pięciu kryteriów oceny: oceny uzyskane w czasie studiów wyższych, znajomość języka angielskiego, wymagany co najmniej poziom B2, opis wstępnej koncepcji rozprawy doktorskiej, aktywność naukowa lub działalność badawczo-rozwojowa, rozmowa kwalifikacyjna (link).

Liczba miejsc finansowanych z subwencji uczelni została zwiększona do 170 (w poprzednich latach liczba miejsc wynosiła 150). 165 miejsce zostało przydzielonych do poszczególnych dyscyplin naukowych, a 5 miejsc pozostaje w rezerwie Rektora (link).

Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane do dnia 10 czerwca 2021 r., a rozmowy z kandydatami będą przeprowadzone od dnia 24 czerwca 2021 r. do dnia 12 lipca 2021 r. (link).