Pomoc dla osób ze szczególnymi potrzebami

W Politechnice Wrocławskiej od kilkunastu lat wdrażana jest idea uczelni „bez barier”, otwartej oraz przyjaznej osobom z niepełnosprawnościami. W jej myśl wspieramy kandydatki i kandydatów,studentki i studentów oraz doktorantki i doktorantów ze szczególnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami.

Na Uczelni działa Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami oferujący między innymi:

• Poradnię Psychologiczną, umówienie konsultacji: www.ppp.pwr.edu.pl.
  • Indywidualne zajęcia z języków obcych (Lektoraty).
  • Wypożyczalnię sprzętu.
  • Asystenta Edukacyjnego.
  • Adaptację materiałów dydaktycznych.

Wszystkie informacje można uzyskać e-mailowo: pomoc.n@pwr.edu.pl, telefonicznie: 71 320 43 20 lub stacjonarnie. Biuro znajduje się w budynku C-13 pokoje 1.07 oraz 1.09 przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 25, 50-370 Wrocław. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

Więcej informacji znajduje na stronie https://ddo.pwr.edu.pl/. Należy zwrócić przede wszystkim uwagę na zakładkę “STUDENCI”.

Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem dla kandydatów i studentów oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ).

Na Uczelni zostali powołani Liderzy Dostępności, którzy zostali wyłonieni spośród pracowników uczelni, chcących zaangażować się w propagowanie idei dostępności. Zadaniem tych osób jest wsparcie osób ze szczególnymi potrzebami w jednostkach Politechniki Wrocławskiej. Na każdym Wydziale jest co najmniej jeden Lider.