TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Unite! to sojusz uczelni europejskich zrzeszających oprócz Politechniki Wrocławskiej następujące uczelnie:
Więcej informacji na temat sojuszu Unite! można znaleźć na stronie sojuszu Unite! oraz stronie Politechniki Wrocławskiej.
W związku z udziałem Politechniki Wrocławskiej w sojuszu Unite! doktoranci pierwszego roku Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej mogą ubiegać się o otrzymanie zwiększenia stypendium doktoranckiego według zasad określonych w ZW 55/2024.
Celem przyznania zwiększenia stypendium doktoranckiego dla doktorantów Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej jest wspieranie współpracy między uczelniami uczestniczącymi w sojuszu Unite! w zakresie realizacji rozpraw doktorskich.
Zwiększenie stypendium doktoranckiego ma umożliwić doktorantom realizację jednej lub dwóch wizyt naukowych w uczelni z sojuszu Unite! łącznie nieprzekraczających 12 miesięcy. Realizowane wizyty naukowe mają być bezpośrednio związane z tematyką rozprawy doktorskiej.
O zwiększenie stypendium doktoranckiego może ubiegać się doktorant Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej na pierwszym roku kształcenia, na podstawie wniosku złożonego do Dziekana Szkoły Doktorskiej, sporządzonego według wzoru określonego w załączniku nr 1 do ZW 55/2024.
Uprawnienie do otrzymania zwiększenia stypendium doktoranckiego przysługuje najlepszym doktorantom, którzy planują :
Zwiększenie miesięcznego stypendium doktoranckiego wynosi 40% minimalnego miesięcznego wynagrodzenia dla profesora w uczelni publicznej, aktualnie kwota zwiększenia wynosi 3 748,00 zł. Doktorant może otrzymywać zwiększone stypendium doktoranckie maksymalnie przez okres 12 miesięcy.
Formularz wniosku do pobrania (załącznik nr 1 do ZW 55/2024).
Wniosek w sprawie zwiększenia stypendium doktoranckiego należy składać w terminie wyznaczonym przez Dziekana Szkoły Doktorskiej. Wnioski złożone po wyznaczonym terminie nie podlegają rozpatrzeniu.
Wniosek należy złożyć do 18.02.2025 godz. 14:00 w biurze Szkoły Doktorskiej (pok. 313, bud. A-1). Skan podpisanego wniosku oraz wersję edytowalną wniosku należy przesłać na adres agnieszka.chaszczewska@pwr.edu.pl.
Dla każdego z obszarów badawczych energia, sztuczna inteligencja oraz przemysł 4.0 Rektor na wniosek Dziekana Szkoły Doktorskiej powołuje oddzielne komisje, które dokonują oceny złożonych wniosków.
W okresie czterech tygodni od upływu terminu wyznaczonego na złożenie wniosków komisja dokona oceny przedstawionych wniosków, w tym, przeprowadzi rozmowy z wnioskodawcami, oceni wnioski zgodnie z kryteriami podanymi w regulaminie (szczegóły poniżej) oraz przygotuje listę rankingową.
Każdy wniosek musi spełniać następujące kryteria dopuszczające:
Szczegółowe kryteria oceny:
W każdym kryterium komisja przyznaje punkty w skali 0-10. Końcowy wynik to suma ważona uwzględniająca wagi przypisane do poszczególnych kryteriów.
Szczegółowa tabela oceny wniosku znajduje się w załączniku nr 2 do ZW 15/2024.
Wyniki konkursu zostaną przekazane doktorantom, którzy złożyli wnioski do dnia 10.03.2025.
Zwiększenie stypendium doktoranckiego otrzymuje doktorant, który znalazł się na pierwszym miejscu na liście rankingowej ustalonej dla danego obszaru badawczego.
Doktorant może otrzymywać zwiększone stypendium doktoranckie maksymalnie przez okres 12 miesięcy.
Zwiększenie stypendium doktoranckiego przysługuje wyłącznie w tych miesiącach, w których doktorant realizuje wizytę naukową w uczelni z sojuszu Unite! wskazanej we wniosku oraz spędzi w niej w danym miesiącu co najmniej 16 dni.
Doktorant może zrealizować jedną lub dwie wizyty (wyjazdy) naukowe Łączna długość obu wizyt nie może przekraczać 12 miesięcy.
Zwiększenie stypendium doktoranckiego będzie wypłacane w terminie wypłaty stypendium doktoranckiego.
Na co najmniej 30 dni przed planowaną wizytą naukową w uczelni wskazanej we wniosku, doktorant powinien przedstawić Dziekanowi Szkoły Doktorskiej szczegółowy plan wizyty naukowej, zgodny z wzorem określonym przez Dziekana Szkoły Doktorskiej, potwierdzony przez promotora z Politechniki Wrocławskiej oraz promotora z uczelni z sojuszu Unite! Przedstawiony plan powinien zawierać szczegółowe informacje dotyczące terminu planowanego pobytu.
W trakcie realizacji wizyty naukowej w uczelni z sojuszu Unite!, doktorant jest zobowiązany do wygłoszenia seminarium związanego z tematyką realizowanej rozprawy doktorskiej.
W terminie do 30 dni po powrocie z wizyty naukowej, doktorant jest zobowiązany do wygłoszenia seminarium przedstawiającego rezultaty zrealizowanej wizyty naukowej. Informacja o terminie seminarium ma zostać przekazana do Dziekana Szkoły Doktorskiej za pośrednictwem Biura Szkoły Doktorskiej (na adres agnieszka.chaszczewska@pwr.edu.pl).
W terminie do 30 dni po powrocie z wizyty naukowej, doktorant jest zobowiązany do złożenia do Dziekana Szkoły Doktorskiej za pośrednictwem Biura Szkoły Doktorskiej (na adres agnieszka.chaszczewska@pwr.edu.pl) raportu podsumowującego wizytę naukową zgodnego z wzorem określonym przez Dziekana Szkoły Doktorskiej.