TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Celem programu „Doktorat wdrożeniowy” ustanowionego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach szkół doktorskich i polegającej na kształceniu doktorantów we współpracy z zatrudniającymi ich przedsiębiorcami albo innymi podmiotami. Dotychczas odbyło się pięć edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”, do których rekrutacja była realizowana w latach 2017-2021. W roku 2022 planowany jest nabór w ramach VI edycji programu.
Najważniejsze warunki udziału w programie „Doktorat wdrożeniowy”:
Rekrutacja do programu "Doktorat wdrożeniowy" obejmuje następujące etapy:
Więcej informacji dotyczących rekrutacji do programu „Doktorat wdrożeniowy” w Szkole Doktorskiej PWr można znaleźć tutaj, a szczegółowy harmonogram rekrutacji można znaleźć tutaj.
Doktoranci programu „Doktorat wdrożeniowy”, podobnie jak pozostali doktoranci realizują Program Kształcenia w wybranej przez siebie dyscyplinie. Podobnie jak pozostali doktoranci, do realizacji mogą także wybierać kursy spoza programu kształcenia.
Doktoranci wdrożeniowi, którzy rozpoczęli kształcenie po dniu 30.09.2021 są zwolnieni z praktyk zawodowych.
Istotną różnicą pomiędzy doktorantami programu „Doktorant wdrożeniowy”, a pozostałymi jest to, iż oprócz promotora (lub promotorów) doktoratu ze strony Uczelni, doktorant taki posiada również opiekuna ze strony firmy, w której doktorant jest zatrudniony.
Przygotowując wniosek projektowy do programu "Doktorat wdrożeniowy" należy zwrócić szczególną uwagę na:
Więcej informacji można znaleźć na stronie MEiN w komunikacie o ustanowieniu programu Doktorat wdrożeniowy i naborze wniosków od V edycji.