TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Szkoła Doktorska

Rekrutacja

Postępowanie rekrutacyjne, w tym rozmowy kwalifikacyjne do Szkoły Doktorskiej, przeprowadzają komisje rekrutacyjne powołane przez Dziekana Szkoły Doktorskiej. O przyjęciu do Szkoły Doktorskiej w danej dyscyplinie kształcenia decyduje uzyskanie minimalnego wyniku punktowego rekrutacji, a po jego uzyskaniu liczba punktów uzyskanych przez kandydata, określonych w Karcie Kandydata do Szkoły Doktorskiej, wyznaczająca miejsce kandydata na liście rekrutacyjnej.

Wszystkie bieżące informacje znajdują się na stronie.

Wysokość opłaty rekrutacyjnej do Szkoły Doktorskiej jest określana przez Rektora PWr.

Zgodnie z Zarządzeniem Wewnętrznym nr 29/2024 wysokość opłaty rekrutacyjnej dla kandydatów do Szkoły Doktorskiej w rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 wynosi dla obywateli polskich 210,00 złotych oraz 50 EUR lub 210 złotych dla cudzoziemców.

Informacje na temat rekrutacji są dostępne na stronie.

Informacje na temat rekrutacji cudzoziemców dostępne są na stronie.

Kandydat do Szkoły Doktorskiej składa, w terminie podanym w terminarzu postępowania rekrutacyjnego, następujące dokumenty:

  1. Kartę Kandydata do Szkoły Doktorskiej, o której mowa w § 21 Zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej na rok akademicki 2021/2022 (zwanymi dalej Zasadami rekrutacji), patrz link
  2. CV (Curriculum Vitae – życiorys zawodowy).
  3. Dyplom potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego magistra, magistra inżyniera albo równorzędnego, a w przypadku osób, o których mowa w § 5 pkt 5 Zasad rekrutacji, oświadczenie kandydata potwierdzone przez dziekanat o zrealizowaniu programu studiów na studiach drugiego stopnia i planowanym terminie ukończenia studiów przed ogłoszonym terminem zakończenia rekrutacji. Natomiast, w przypadku osób, które wykazują się najwyższą jakością osiągnięć naukowych, dokument potwierdzający ukończenie studiów pierwszego stopnia lub dokument potwierdzający, że
    kandydat jest studentem, który ukończył trzeci rok jednolitych studiów magisterskich.
  4. Ocena z przebiegu studiów pierwszego i drugiego stopnia lub studiów jednolitych (zaświadczenie o uzyskanej średniej ważonej lub suplement do dyplomu). W przypadku jeszcze niezakończonego ostatniego semestru studiów do średniej wliczane są oceny ze wszystkich semestrów studiów z wyłączeniem ostatniego semestru.
  5. Fotografia cyfrowa (w formie elektronicznej).
  6. Charakterystyka aktywności naukowej i dorobku naukowego.
  7. Oświadczenie potencjalnego promotora o podjęciu się opieki promotorskiej wraz z deklaracją kierownika katedry, w której miałaby być realizowana rozprawa doktorska o zapewnieniu stanowiska badawczego na czas realizacji rozprawy doktorskiej w przypadku przyjęcia kandydata do szkoły doktorskiej .
  8. Opis wstępnej koncepcji rozprawy doktorskiej zgodny z § 24 Zasad rekrutacji, zaakceptowanej
    przez potencjalnego promotora (nie dłuższy niż 2strony A4).
  9. Dokument poświadczający znajomość języka angielskiego na poziomie B2 (suplement do dyplomu lub zaświadczenie o uzyskanej ocenie z lektoratu na poziomie B2, certyfikat językowy lub inny dokument zgodny z Załącznikiem nr 1) do Zasad rekrutacji.

Nabór główny rozpoczyna się zazwyczaj w połowie maja, a termin składania wniosków upływa w połowie czerwca. Rozmowy kwalifikacyjne organizowane są od końca czerwca do połowy lipca.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Tak, zgodnie z zasadami rekrutacji, kandydat powinien przedstawić potwierdzenie od potencjalnego opiekuna. Dlatego przed złożeniem dokumentów rekrutacyjnych należy skontaktować się z potencjalnym opiekunem. Oficjalnie osoba ta zostanie zatwierdzona na promotora w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia kształcenia w Szkole Doktorskiej.

Aby znaleźć osobę, która mogłaby być promotorem, najlepiej skorzystać z bazy promotorów.

Kandydatów do naszej Szkoły Doktorskiej zachęcamy do zapoznania się z artykułem Dziesięć prostych zasad wyboru promotora. Ponadto zachęcamy kandydatów do omówienia z potencjalnym promotorem szczegółów przyszłej współpracy i zakresu obowiązków doktoranta.

Politechnika Wrocławska © 2024