Stypendium naukowe z własnego funduszu na stypendia Politechniki Wrocławskiej

W dniu 28.02.2024 r. rusza kolejna edycja konkursu stypendiów naukowych z własnego funduszu na stypendia Politechniki Wrocławskiej według zasad określonych w ZW 115/2023 (główne zasady konkurs również poniżej).

Termin na złożenie wniosku to 20.03.2024 r. do godz. 14:00.

Wniosek należy przygotować w systemie, a następnie należy złożyć wypełniony i podpisany wniosek w wersji papierowej w biurze Szkoły Doktorskiej w bud. A-1 pok. 313.

Do wniosku należy dołączyć wydruk dorobku z systemu DONA z uzyskanymi publikacjami oraz cytowaniami za okres podlegający ocenie:

• Dla doktorantów roku drugiego i starszych oceniany jest dorobek za dwa semestry, więc wydruk z DONA powinien obejmować okres 28.02.2023-27.02.2024.
  • Dla doktorantów 1 roku oceniany jest dorobek za jeden semestr, więc  wydruk z DONA powinien obejmować okres 01.10.2023-27.02.2024.

Wykaz dorobku można uzyskać na stronie: https://dona.pwr.edu.pl/zamowienie-wykazu/.

Zgodnie z regulaminem "stypendium można otrzymać tylko jeden raz w roku akademickim", dlatego doktoranci, którzy otrzymali stypendium w poprzednim konkursie w semestrze zimowym 2023/2024 nie mogę brać udziału w tym konkursie.

Instrukcja obsługi systemu

Wniosek o stypendium: w celu wypełnienia wniosku o stypendium należy zalogować się do systemu Szkoły Doktorskiej (LOGOWANIE). Następnie:

• Wybierz przycisk "LOGOWANIE".
  • Zaloguj się używając standardowego loginu: Imię.Nazwisko@pwr.edu.pl.
  • Wejdź w zakładkę "Stypendia" i wybierz właściwą pozycję. Otrzymasz e-mail z powiadomieniem utworzenia wniosku.
  • Edytuj wniosek i uzupełnij go zgodnie z podanymi instrukcjami.
  • Do wniosku należy wgrać dodatkowe załączniki (w tym obowiązkowo wydruk z DONA).
  • Po uzupełnieniu wniosku zapisz go i wyślij do Promotora przyciskiem "Wyślij do promotora". promotor otrzyma e-mail z powiadomieniem i instrukcją do logowania się. Jeśli wniosek będzie wymagał korekty, zostaniesz o tym poinformowany.
  • Po zaakceptowaniu wniosku przez Promotora otrzymasz powiadomienie. Wówczas pobierz wersję pdf wniosku, wydrukuj ją, podpisz i zeskanowaną wersje umieść w systemie.
  • Złóż wniosek przyciskiem "Złóż wniosek". Otrzymasz powiadomienie potwierdzające złożenie wniosku.

Zasady konkursu

Stypendium naukowe z własnego funduszu na stypendia Politechniki Wrocławskiej, zwane dalej „stypendium”, może zostać przyznane doktorantowi odbywającemu:

• kształcenie w Szkole Doktorskiej na 1, 2, 3 lub 4 roku albo w czasie pierwszego roku przedłużenia kształcenia, który wypełnia postanowienia Regulaminu Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej, albo
  • stacjonarne studia doktoranckie, który wypełnia postanowienia Regulaminu studiów doktoranckich w Politechnice Wrocławskiej

oraz wyróżnił się aktywnością i twórczymi osiągnięciami badawczymi lub artystycznymi bezpośrednio związanymi z przygotowaniem rozprawy doktorskiej.

Podstawą przyznania stypendium są osiągnięcia naukowe uzyskane w okresie dwóch ostatnich semestrów poprzedzających wniosek stypendialny (semestr letni poprzedniego roku akademickiego i semestr zimowy aktualnego roku akademickiego) albo w przypadku doktoranta kształcącego się na pierwszym roku - osiągnięcia naukowe uzyskane w ostatnim semestrze poprzedzającym wniosek stypendialny (semestr zimowy aktualnego roku akademickiego).

Bezwzględnym warunkiem przyznania stypendium jest posiadanie przez doktoranta co najmniej jednego z następujących ponadstandardowych osiągnięć naukowych, za które uważa się:

• artykuł opublikowany w czasopiśmie naukowym lub w recenzowanych materiałach z konferencji międzynarodowych, którym w wykazie ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego przypisano 70, 100, 140 lub 200 punktów (próg 70 pkt),
  • monografia naukowa, której w wykazie ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego przypisano 80 lub 200 punktów,
  • patent na wynalazek lub przyznane prawa ochronne na wzór użytkowy, za które przyznaje się 50, 75 lub 100 punktów,
  • ponad 50 cytowań w ciągu analizowanego okresu (z wyłączeniem autocytowań) na podstawie bazy Web of Science Core Collection.

W roku akademickim 2023/2024 w semestrze letnim planowane jest przyznanie 25 stypendiów w wysokości 5000 zł (brutto) dla doktorantów Szkoły Doktorskiej oraz Studiów Doktoranckich.

W przypadku gdy doktorant przebywa poza Wrocławiem może przesłać na adres szkoladoktorska@pwr.edu.pl prośbę o wydrukowanie wniosku i załączników.