Preludium dla doktorantów i absolwentów Szkoły Doktorskiej

Data: 28.11.2023

Młodzi badacze z naszej Uczelni otrzymali finansowanie badań z grantu Preludium, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.

Wśród laureatów znaleźli sie doktoranci Szkoły Doktorskiej:

Maria Miażdżyk grant: „Zaawansowane techniki całościowej analizy szumu plamkowego w obrazach OCT rogówki”.

Tomasz Kiełczawa  grant: „Zastosowanie metod uczenia maszynowego do przewidywania własności termofizycznych materiału powłokowego w procesie natryskiwania plazmowego zawiesin”.

Mateusz Gabor grant: "Akceleracja i kompresję głębokich sieci neuronowych przy pomocy metod aproksymacji niskiego rzędu”.

oraz nasi absolwenci:

Adrian Chajec grant: „Eksperymentalna analiza właściwości przyjaznych środowisku kompozytów cementowych modyfikowanych za pomocą powierzchniowo funkcjonalizowanej mączki granitowej pochodzącej z odpadów z kopalni kruszyw (REUSE)”.

Bartosz Uniejewski grant: „Prognozy probabilistyczne jako dane wejściowe do modeli uczenia statystycznego: Prognozowanie cen i wspomaganie decyzji na rynku energii elektrycznej”.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Więcej na ten temat można znaleźć tutaj.