Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe 22.10.2021

Data: 19.10.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Informujemy, że gościem pierwszego w nowym roku akademickim spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej będzie prof. Krzysztof Matyjaszewski z Carnegie Mellon University (Pittsburgh, USA), światowej sławy ekspert z dziedziny chemii polimerów.

Prof. Krzysztof Matyjaszewski był wielokrotnie nagradzany za innowacje w dziedzinie chemii polimerów, przede wszystkim odkrycie metody ATRP (polimeryzacji rodnikowej z przeniesieniem atomu), pozwalającej na kontrolowaną syntezę makrocząsteczek o ściśle określonej budowie. Oprócz nagród i wyróżnień międzynarodowych otrzymał w 2004 r. nagrodę Fundacji Nauki Polskiej.

logo3_282952_20211008132104.jpg

Na Politechnice prof. Matyjaszewski wygłosi wykład pt. "Advanced materials by taming free radicals". Spotkanie odbędzie się 22 października w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8), początek o godzinie 12.00.

Wykład jest otwarty dla publiczności. Obowiązuje limit miejsc, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację za pośrednictwem serwisu Evenea.pl.