Doktorant Szkoły Doktorskiej stypendystą MEN

Data: 28.06.2021

Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia ponad dwustu wybitnym młodym naukowcom. Najwięcej laureatów – 16 – swoje badania prowadzi na Politechnice Wrocławskiej. Stypendyści przez trzy lata będą otrzymywać dofinansowanie w wysokości 5 390 zł miesięcznie.

Stypendia trafiły w środę, 23 czerwca, do młodych naukowców, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i cieszą się dorobkiem naukowym o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu. Przyznano je doktorantom lub nauczycielom akademickim, którzy nie posiadają stopnia doktora albo posiadają stopień doktora, ale od momentu jego uzyskania nie upłynęło jeszcze siedem lat.

W tym roku do ministerstwa wpłynęło blisko 1900 wniosków, a stypendia otrzymało ostatecznie 217 młodych naukowców, w tym 52 doktorantów. Najwięcej stypendiów – 16 – zostało przyznanych badaczom zgłoszonym przez Politechnikę Wrocławską.

Laureatem konkursu jest Kamil Krzywiński: doktorant Szkoły Doktorskiej.

Gratulujemy!!!

Więcej szczegółów na stronie.