Doktoranci Szkoły Doktorskiej nagrodzeni w programie Primus

Data: 13.07.2021

Poznaliśmy nazwiska 249 laureatów drugiej edycji programu Primus („Działanie 1”), w którym doceniani są autorzy wybitnych publikacji naukowych. Łączna pula nagród dla wyróżnionych pracowników, doktorantów i studentów PWr wyniosła ponad 1,6 mln zł. Wśród laureatów jest 10 doktorantów Szkoły Doktorskiej Politechniki Wrocławskiej:

• Katarzyna Fedoruk.
  • Manuela Grelich-Mucha.
  • Weronika Nitka.
  • Lizaveta Petrusevich.
  • Emilia Tokarczyk.
  • Arif Eftekhar Ahmed.
  • Maciej Lipok.
  • Grzegorz Marcjasz.
  • Bartosz Uniejewski.
  • Tomasz Weron.

W drugiej edycji programu Primus (Działanie 1) nagrodzonych zostało 249 autorów 169 artykułów naukowych i dwóch monografii, które ukazały się w okresie od 1 stycznia 2020 r. do 31 maja 2021 r. Są to pracownicy, doktoranci i studenci, których artykuły opublikowano w najwyżej sklasyfikowanych – w wykazie Ministerstwa Edukacji i Nauki – czasopismach, materiałach konferencyjnych i monografiach – pod warunkiem podania przez nich w publikacji afiliacji PWr. W przypadku publikacji wieloautorskich nagroda została podzielona równo między uprawnionych autorów.

Program Primus wystartował w listopadzie 2020 r. W pierwszej edycji nagrodzeni zostali autorzy publikacji z 2019 r. Począwszy od 1 czerwca 2021 r. laureaci „Działania 1” będą wyłaniani co miesiąc na podstawie danych publikacji zarejestrowanych w systemie DONA wg stanu na koniec miesiąca rejestracji.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.