Czasopisma naukowe – szkolenia online

Data: 25.11.2021

Biblioteka Politechniki Wrocławskiej i firma Elsevier zapraszają na szkolenia online dla pracowników, doktorantów i studentów, które odbędą się 7 grudnia na platformie Zoom.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja.

„ScienceDirect - czasopisma naukowe na wyciągnięcie ręki”, godz. 13.15-14.00. Rejestracja

ScienceDirect to interdyscyplinarna baza pełnotekstowa, która zawiera ponad 2650 recenzowanych czasopism naukowych. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak znaleźć czasopisma i artykuły z danej dyscypliny naukowej oraz jak być na bieżąco z nowościami. Będzie się można również zapoznać z wyszukiwarką JournalFinder, która pomaga w znalezieniu czasopisma najlepiej nadającego się do opublikowania własnego artykułu naukowego oraz zobaczyć inne narzędzia wspierające autorów.

„Czasopisma naukowe w bazie Scopus”, godz. 14.15-15.15. Rejestracja.

Wybranie czasopisma naukowego do czytania bądź publikowania może być trudne. Podczas szkolenia wyjaśnione zostanie, jak sprawdzać i porównywać czasopisma naukowe używając wskaźników bibliometrycznych i przydatnych narzędzi w bazie Scopus. Uczestnicy dowiedzą się, jak podejmować decyzje oparte na rzetelnych informacjach oraz jak być na bieżąco z najnowszymi treściami z recenzowanych czasopism naukowych ze świata.

Szkolenia poprowadzi Paulina Milewska, Customer Consultant Elsevier (p.milewska@elsevier.com).

Uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału w szkoleniach.